Pożyczki pod zastaw nieruchomości - na co zwracać szczególną uwagę przy zaciąganiu ?


Pożyczka pod zastaw nieruchomości stała się w ostatnim okresie dość popularnym zagadnieniem. Oceny na jej temat pozostają jednakże całkowicie odmienne. Swój nieprzyjazny klimat zawdzięcza w szczególności doniesieniom medialnym, które to uprzedzają przed rzekomymi minusami, jakie to się z nią łączą. Uprzedzają przed nieuczciwymi pośrednikami, którzy pod pozorem udzielanych pożyczek przejmowali mieszkania biednych osób.
Kredyt bez zdolności kredytowej dostępnny od ręki - ndsranvh’s blog
Prawda zdaje się być jednakże odrobinę w wyższym stopniu kompleksowa niż w schemacie ubodzy pożyczkobiorcy i nierzetelni pożyczkodawcy. W każdej dziedzinie życia mamy do czynienia z patologiami a co za tym idzie nie można oceniać w sposób ogólny konkretnego zjawiska. Przykładowa pożyczka pod zastaw mieszkania jest w pełni pewna pod warunkiem, że każda z podpisujących umowę stron wie dokładnie na co się zgadza.
Pożyczki pod zastaw nieruchomoÅci - Podzastaw.org
Pożyczki pod zastaw mieszkań są udzielane przez podmioty prywatne (typowe kredyty hipoteczne w ich przeciwieństwie są (przyznawane przez banki). Umowa pożyczki opiera się na zasadzie swobody zawierania umów przez równorzędne strony, która to zasada mieści się polskim kodeksie cywilnym. Strony umawiają się, że 1-a ze stron udziela pożyczki w określonej wartości a 2ga strona obiecuje ją spłacić w wyznaczonym terminie, razem z dodatkowymi odsetkami i wydatkami.

Z racji tego, że osobisty inwestor nie posiada przywilejów banku (np. nie ma możliwości sprawdzać osoby w BIK). Ubezpiecza się w związku z tym poprzez zrealizowanie wpisu w księgach wieczystych nieruchomości. Pożyczka pod zastaw nieruchomości to relatywnie nieskomplikowana konstrukcja od strony prawniczej.