Pożyczki pod zastaw nieruchomości jako nowy produkt kredytowy na rynku usług finansowych

Czytaj dalej http://podzastaw.org
Pożyczki pod zastaw nieruchomości są dość nowoczesną propozycją na rodzimym rynku propozycji finansowych. Aczkolwiek w swej budowie przypomina już świetnie nam znajome kredyty bankowe oferowane przez typowe banki. Warto jednak wskazać na kilka zasadniczych różnic.

Pierwsza z nich to podmiot, jaki to jest w stanie użyczyć sumy postulowanej pożyczki. Gdy przy standardowym kredycie bankowym tym podmiotem jest bank to jeśli mówimy o pożyczkach pod zastaw nieruchomości to jest to już podmiot prywatny. Na ogół jest to osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą w przedmiocie udzielania pożyczek lub pośredniczenia w sprzedaży nieruchomości.
IAMSport
Weryfikacja historii kredytowej ewentualnego pożyczkobiorcy to kolejna różnica między pożyczką pod zastaw nieruchomości a kredytem hipotecznym pod zastaw działki budowlanej. Bankowe instytucje finansowe chcąc utrzymać wydolną politykę kredytową są zobowiązane do badania i weryfikacji osób, które są zainteresowane otrzymaniem kredytu. Dzięki temu mogą mieć, chociaż statystyczne podstawy aby zakładać, że dług będzie opłacany w sposób odpowiedni.

Pożyczka pod zastaw nieruchomości funkcjonuje na trochę innych zasadach. Pożyczkodawca nie posiada bowiem szansy przetestowania ewentualnej jednostki która jest zainteresowana pozyskaniem pożyczki. Nie ma dostępu do Biura Informacji Kredytowej czyli do zasadniczego sprzętu jakim dysponują bankowe instytucje finansowe. Z związku z tym konieczne jest stosowanie solidnych gwarancji spłaty pożyczki