Pożyczki pod zastaw działki - rzeczy, które pożyczkobiorca wiedzieć musi podczas zaciągania


Pożyczki pod zastaw działki to idealny sposób ażeby w relatywnie okrojonym czasie pozyskać poważną kwotę pieniędzy. W minionym okresie stały się one coraz to w wyższym stopniu wzięte a grono usatysfakcjonowanych konsumentów wzrasta w ciągłym tempie.

Jakiego rodzaju warunki trzeba spełnić aby osiągnąć popularną pożyczkę pod zastaw działki? W 1szej kolejności powinno się wskazać, że powinno się być właścicielem ustalonej partii obszaru tj. parceli. Wykorzystywane przez nas uprawnienie do nieruchomości winno być stwierdzone dokumentem a w kategorii II ksiąg wieczystych powinniśmy widnieć jako jedyni posiadacze (jeżeli jest paru współwłaścicieli to wymuszona jest ich zgoda przy podpisywaniu umowy).

W przypadku pożyczki pod zastaw działki, najlepsza sytuacja to takowa w której działka nie jest obciążona żadnym prawem osób trzecich (np. służebność drogi koniecznej albo obciążenia hipoteczne w kategorii IV ksiąg wieczystych).

Od wartości zastawianej nieruchomości zależy ostatecznie kwota udzielanej pożyczki pod zastaw działki. Przykładowo jeśli jest to działka budowlana to jej wartość jest znacznie wyższa aniżeli np. obszaru rolniczego. Z tej przyczyny inwestor będzie skłonny udzielić pożyczki w większej wysokości z racji tego, że zabezpieczenie spłaty jest podobnie trwałe.


Pożyczka pod zastaw działki jest kompletnie bezpieczna bowiem do podpisania i zatwierdzenia umowy dochodzi w kancelarii Notariusza. Dzięki temu każda ze stron zyskuje gwarancję, że wszystkie kwestie od strony prawniczej zostaną zrealizowane z należytą starannością.