Kredyt bez bik to idealne rozwiązanie dla każdej zadłużonej osoby


Każda osoba, która choćby raz w całym swoim życiu miała zetknięcie z agencjami bankowymi z całą pewnością słyszała określenie BIK. Dla sporej liczby kredytobiorców jest to czarna księga dłużników w której to w żadnym wypadku nie chcieli by się znaleźć a dla innych jest to niewiele mówiący skrót wzięty z terminologii finansowej, który to zwyczajnemu klientowi nic nie mówi. Tym w wyższym stopniu określenie kredyt bez bik.


W zwięzłym artykule postaramy się naszym użytkownikom objaśnić te zasadnicze pojęcia. BIK to Biuro Informacji Kredytowej to znaczy instytucja, jaka została stworzona poprzez Związek Banków Polskich u zarania lat 90-tych, w krótkim czasieo po naszej transformacji ekonomiczno-ustrojowej. Był to zrozumiały krok jaki uczyniły banki żeby taktyka kredytowa była prowadzona na zdrowych zasadach. BIK jest to wewnętrzny rejestr danych do której to wejście mają tylko banki. Wchodzą do niej adnotacje o tym, iż ubiegamy się o kredyt/pożyczkę, spłacamy lub też nie opłacamy konkretnego kredytu jak również znajduję się tam nasz scoring czyli stopień punktów, które dostajemy za określone działania.

Kredyt bez bik jak bez problemu możemy się domyśleć jest to kredyt jaki możemy osiągnąć bez analizy informacji zawartych w Biurze Informacji Kredytowej. Taką usługą są zainteresowane przede wszystkim osoby, które nie radzą sobie ze zwrotem swych zobowiązań i dość często mają dostrzegalne opóźnienia. Wypada tutaj oznajmić, że tego typu kredyty choć od strony prawnej powinny się określać pożyczkami są udzielane przez podmioty pozabankowe.